Ο ΠΑΣ κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη στην Τούμπα, 1-0 τον ΠΑΟΚ.

Με γκολ του Τζημόπουλου στο 16ο λεπτό ο ΠΑΣ Γιάννινα κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη με 1-0 στην Τούμπα, στο παιχνίδι για την εξ αναβολής δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League. Η ομάδα του Ίβιτς δεν μπόρεσε να νικήσει τον πολύ καλό κίπερ Πασχαλάκη, ενώ είχε και δοκάρι με τον Αθανασιάδη τρία λεπτά πριν την ολοκλήρωση του 90λεπτου.

ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Γιάννινα 0-1 (Novasports 2)

Γκολ: 16’ Τζημόπουλος

Κίτρινες κάρτες: Ακόστα, Πασχαλάκης

Κόκκινες κάρτες: –

ΠΑΟΚ (Βλάνταν Ίβιτς): Γλύκος, Μάτος, Λέοβατς, Κρέσπο, Βαρέλα, Τσίμιροτ (67′ Μυστακίδης), Μπίσεσβαρ, Κάνιας, Πέλκας (86′ Περέιρα), Κουλούρης (61′ Αθανασιάδης), Τζάλμα Κάμπος.

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Πασχαλάκης, Καρανίκας, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Σκόνδρας, Ναδάλες, Λίλα (28’ Γαρουφαλιάς – 76′ Μαμπουλού), Κοζορώνης, Κούτρης, Ακόστα, Γιάκος (88′ Μπουκουβάλας).